Moravia Wood - roubenky

Jedním směrem činnosti firmy jsou roubenky a dřevěnice. Jde o montované dřevostavby s důrazem na kombinaci klasického a moderního bydlení. Poptávka po tomto typu bydlení jasně ukazuje, že roubenky jsou stále více v módě. Velikou výhodou tohoto typu staveb, je jejich rychlé zhotovení. Například oproti zděným stavbám odpadá nutnost vyschnutí stavby.

roubené domy  montované roubenky dřevostavby roubenky

Izolační materiály pro roubenky

Při výstavbě roubenky nebo dřevěnice se mohou použít izolační materiály na bázi minerální vaty nebo polystyrenu. Nicméně současné trendy usilují o opravdu ekologické a přírodní materiály, kterým je například korek.

Výhody konstrukcí při použití izolace z korku: Tento materiál vyniká izolací, která dýchá, zároveň je to skvělá zvuková izolace. Tato vlastnost se velmi hodí do vnitřních příček staveb. Izolace z korku má stabilní objemu při vysokých i velmi nízkých teplotách. Má nízkou nasákavost, vysokou odolnost proti chemickým látkám. Zároveň je korek odolný vůči  parazitů, hmyzu a mikroorganismům. Korek nezpůsobuje alergie a odolává ohni. korek má ještě mnoho dalších vlastností, pro které se hodí jako izolační materiál pro roubenky a dřevěnice.

roubené domy  montované roubenky dřevostavby roubenky